„KRUKOWIAK”

krukowiak

Od 1987 roku Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych „KRUKOWIAK” jest jednym z najważniejszych producentów maszyn rolniczych w Polsce. Skromne początki firmy, która powstała w gospodarstwie rolnym Janusza Borkowskiego, nie wróżyły tego, że w ciągu kilku lat „KRUKOWIAK” stanie się wiodącym producentem opryskiwaczy w Polsce. Od tamtego czasu firma utrzymuje pozycję lidera na tym rynku. Od samego początku produkty naszej firmy wyróżniały się dwoma cechami: wysoką jakością i innowacyjnością, co znalazło uznanie nie tylko rolników, ale także uznanych instytucji, czego wyrazem są liczne nagrody zdobywane zarówno w kraju, jak i za granicą. Utrzymanie wysokiej jakości i innowacyjności produktów możliwe było dzięki stałej współpracy z instytutami naukowymi oraz dzięki zastosowaniu w produkcji podzespołów najlepszych producentów.

Marki takie jak ARAG, COMET, POLMAC, VERZELLESI, LECHLER, TEEJET, GEOLINE, VETRORESINA PADANA, AGROTRONIX, POMMIER są doskonale znane, a produkty tych firm stosowane przez wszystkich liczących się producentów opryskiwaczy na świecie. Choć firma znana jest głównie z opryskiwaczy, to w swojej ofercie ma również szeroką gamę maszyn dla producentów i przetwórców warzyw oraz sadowników. Szczególnie bogata oferta skierowana jest dla rolników uprawiających ziemniaki i cebulę, dla których „KRUKOWIAK” oferuje maszyny praktycznie dla każdego etapu produkcji, za równo dla producentów z mniejszymi areałami, jak również dla producentów o skali przemysłowej.

W chwili obecnej „KRUKOWIAK” ciągle się rozwija, od wielu lat trwa ciągła modernizacja firmy oraz rozwijane są nowe technologie produkcji. Każdego roku firma prezentuje przynajmniej kilka nowości, niejednokrotnie są to produkty unikalne w skali światowej. Obecnie firma funkcjonuje ciągle jako firma rodzinna, należy do założyciela Janusza Borkowskiego oraz jego synów: Seweryna i Radosława, którzy obecnie kierują firmą. Produkcja odbywa się w zakładzie w Brześciu Kujawskim, w pierwszej lokalizacji firmy funkcjonuje założone przez Borkowskich Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego, w którym za darmo prezentowana jest bogata kolekcja maszyn rolniczych i przemysłowych, ciągników, samochodów, motocykli oraz innych urządzeń i narzędzi, które użytkowane były na kujawskiej wsi. Firma jest członkiem m. in. Stowarzyszenia Eksporterów Polskich, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Maszyn Rolniczych.

Strona producenta

Produkty:

  • Opryskiwacze
  • Maszyny do cebuli
  • Maszyny do ziemniaków
  • Maszyny do warzyw
  • Maszyny sadownicze
  • Maszyny uprawowe